SKU : PFCR4100B
AU
Out of stock
Quick Overview
Posiflex CR-4100 PFCR4100B Black with standard solenoid Cash Drawer
For Volume Pricing - Call 1300 183 340
Power Adaptor is not included with PFCR4100
CR-4100 Cash Drawer Black
Posiflex CR-4100 Black PFCR4100B comes with standard solenoid and operates from printer or system cash drawer port. PFCR4100B is black in colour and it has 3 Position Key Lock with Multiple key combinations.
Key Features:
  • Rugged design with reinforced heavy gauge steel Construction
  • No scews or bolts to be accessed from the outside
  • 3 Position Key Lock
  • Screw less temper resistance design
  • 5 Note/9 Coin, fixed coin section
  • Metal Note Clips
  • RJ12 Modular solenoid kick out connector
  • 10~30V Solenoid operation standard, also available with interface solutions
  • Available in Black and Ivory
  • 428mm (W) x 460mm (D) x 100mm (H)